Orbán Viktor megmutatja, amit még sosem mondtak el a koronavírus-járványról (VIDEÓ)
Visszaemlékezett a miniszterelnök és a kormány arra, hogy milyen volt az öt éve kitört világjárvány.
Orbán Viktor nem jelölteti magát újra az Európai Néppárt (EPP) alelnöki tisztségére.
„Nemrég robbant be a hír, hogy Orbán Viktor nem jelölteti magát újra az Európai Néppárt (EPP) alelnöki tisztségére. »A döntés fő oka, hogy a magyar miniszterelnököt nemrégiben ismét megválasztották a Kereszténydemokrata Internacionálé alelnökének, és a kormányfői munka mellett erre a megbízatására kíván az eddigieknél is jobban koncentrálni. […] A Demokratikus Centrumpártok Internacionáléja (CDI) - ma is használt korábbi nevén Kereszténydemokrata Internacionálé - a világ keresztény, humanista nézeteket valló politikai pártjait és szervezeteit tömöríti. A szervezet európai szárnya az EPP. A Fideszt 2001-ben vették fel a CDI-be, Orbán Viktor azóta a szervezet alelnöke« - fogalmazott az MTI írása a minap.
Tehát Orbán Viktor megmarad a konzervatív nemzetközi szervezet vezetőségi tagjának, csak az európai »fiókszervezet« alelnöki posztjára nem jelölteti magát, bokros teendői miatt. Végül is érthető, és legalább a fontosabb posztot megtartja. Vagy nem?
Aki követte az év első felének viharos eseményeit, az sohasem találkozhatott a CDI említésével, az EPP-ével viszont annál inkább. A helyzet ugyanis az, hogy míg a CDI inkább csak egy laza nemzetközi »zsibongó«, ahol olyan pártok (is) összejönnek, mint az Arubai Néppárt és a Kongó Felszabadításáért Mozgalom , addig az EPP komoly, összetartó tömörülés, amelynek tagjai napi szinten kapcsolatban állnak egymással, választási és kommunikációs stratégiákat egyeztetnek és ifjúsági táboraikban - bármely más ilyen jellegű szervezethez hasonlóan - »mélyítik el« nemzetközi kapcsolataikat a jövő politikai vezetői. Politikai ereje több pilléren áll: az EP-ben legnagyobbnak számító frakció, az Európai Bizottság és az Európai Tanács soraiból kikerült elnöke illetve tagpártjainak az EU tagállamok kormányaiban vagy parlamentjeiben betöltött szerepe meghatározó.
Az EPP-ben helyet foglalni és tagnak lenni tehát egy modern európai konzervatív pártnak elengedhetetlen. Az információáramlás, a kölcsönös bizalom és segítségnyújtás, illetve az EU szintű lobbizás olyan fontos érték, amelyről most, úgy tűnik, kormányunk vezetője lemondani kényszerül.”